top of page
MAFSAL_edited.jpg
İŞ MAKİNASI MAFSALLARI,FORKLİFT MAFSALLARI GE SERİSİ INA GE SERİSİ DO LO 2RS INA ELGES NTN KOYO GİBİ MARKALAR STOK LARIMIZDADIR. BURSA DNG RULMAN FAG INA NSK FENİXTA YETKİLİ BAYİİ
MANDA GÖZÜ MAFSALLAR INA GE GEG GEZ GIHRK INA ISB NTN IKO HTH LS MARKALARIN TEDARİĞİ BURSA DNG RULMAN DA 0224 245 6201
MANDA GÖZÜ MAFSALLAR INA GE ELGES GE ÖZEL GE GEG GEZ GES GAC SERİLERİ ISB VE INA MARKALAR STOK BURSA FAG NSK FENİXTA BAYİLİĞİ VE LİNEER RAY ARABA BURÇLU KASNAK DİŞLİ ZİNCİR YATAK YATAKLI RULMAN ORİNG KEÇE KAPLİN ZİNCİR ÖZEL KONVEYÖR VE MAKİNA EKİPMANLARI İLE BİRLİKDE HIRDAVAT ÜRÜNLERİ GRES YAĞ SPREYLER AYNIZAMANDA TECRÜBELİ VE BİLGİLİ SATIŞ AĞI İLE DNG RULMAN 0224 245 6201
MAFSAL_edited.jpg

                                                            

Bakımsız tip mafsal yataklar, çalışma ömrü için özel gereksinimlerin olduğu veya metal/metal kayar yatakların tek yönlü yük gibi sebeplerle yağlama tekniği açısından uygun olmadığı durumlarda kullanılırlar. Bu yataklar 3 boyutta da ayar hareketlerine izin verirler ve yatak tipine (radyal, açı temaslı veya eksenel yatak)bağlı olarak radyal, eksenel veya kombine yükleri karşılayabilirler.

Bakım gerektirmeyen küresel düz yatakların PTFE'e (politetrafloroetilen) bağlı özel kayıcı katmanları vardır. Bu katmanlar, performans sıralamasına göre aşağıda gösterilmiştir.

  • ELGOGLIDE® – en yüksek performanslı katman

  • PTFE kompozit

  • PTFE-bronz film.

Bu malzemeler dış bileziğin veya mil rondelâsının kayar yüzeyini oluştururlar. Bunlar gelen kuvvetleri karşılarlar ve yağlamayı sağlarlar – yatakların başka herhangi bir şekilde yağlanmaması lazımdır.

Radyal mafsal yataklar

Radyal mafsal yataklar, bakım gerektirmeyen ELGOGLIDE®, PTFE kompozit veya PTFE-bronz film kayıcı katmana sahip iç ve dış bileziklerden oluşurlar. Bu yataklar radyal yüklerin yanında hafif eksenel kuvvetleri karşılayabilirler ve değişken dinamik yükler için uygundurlar.

bottom of page