112233

                                                            

Bakımsız tip mafsal yataklar, çalışma ömrü için özel gereksinimlerin olduğu veya metal/metal kayar yatakların tek yönlü yük gibi sebeplerle yağlama tekniği açısından uygun olmadığı durumlarda kullanılırlar. Bu yataklar 3 boyutta da ayar hareketlerine izin verirler ve yatak tipine (radyal, açı temaslı veya eksenel yatak)bağlı olarak radyal, eksenel veya kombine yükleri karşılayabilirler.

Bakım gerektirmeyen küresel düz yatakların PTFE'e (politetrafloroetilen) bağlı özel kayıcı katmanları vardır. Bu katmanlar, performans sıralamasına göre aşağıda gösterilmiştir.

  • ELGOGLIDE® – en yüksek performanslı katman

  • PTFE kompozit

  • PTFE-bronz film.

Bu malzemeler dış bileziğin veya mil rondelâsının kayar yüzeyini oluştururlar. Bunlar gelen kuvvetleri karşılarlar ve yağlamayı sağlarlar – yatakların başka herhangi bir şekilde yağlanmaması lazımdır.

Radyal mafsal yataklar

Radyal mafsal yataklar, bakım gerektirmeyen ELGOGLIDE®, PTFE kompozit veya PTFE-bronz film kayıcı katmana sahip iç ve dış bileziklerden oluşurlar. Bu yataklar radyal yüklerin yanında hafif eksenel kuvvetleri karşılayabilirler ve değişken dinamik yükler için uygundurlar.

            ADRESİMİZ

Alaaddinbey Mah,618 Sk,
No:8/6
                 Nilüfer / BURSA

              İLETİŞİM

Tel        :  0.224 245 6201
Fax       :  0.224 245 6202
Gsm     :  0.552 385 7838
Gsm     :  0.536 943 0665

             EMAİL
 

     info@dngrulman.com

     
www.dngrulman.com

 DNG RULMAN Makina San.Tic.Ltd.Şti.
                                                                    
                                                  2018 Site